Hakkımızda
Tutkun Mutfak & Çelik Kapı

14 yaşındayken babam Nihat Tutkun’un yanında çalışmaya başladım. 1997 yılında kardeşim Selman Tutkun ile birlikte Tutkun Kardeşler Mobilya adı altında bir firma kurduk. 1999 depreminde showroomlarımızı kaybettik, imalat bölümünde çalışmalarımıza devam ettik. 2000 yılında iş kollarımızı genişleterek, mutfak mobilyaları sektörünede ağırlık verdik. 2005 yılında ise Tutkun Mutfak adı altında showroom açtık.

Ne kadarlık bir alanda çalışıyorsunuz, istihdamınız nedir?
Açık kapalı olmak üzere toplamda 500 m2’lik bir alanda imalat yapmaktayız. 6 kadrolu personel, 6’da fason çalışanımız ile birlikte 12 kişi ile bu sektörde hizmet vermekteyiz.

Ürün Yelpazeniz Nedir ?
Mutfak dolabı, çelik kapı, bina içi ahşap kapı, amerikan panel kapı, masa, sandalye, gardolab, raylı dolap sistemleri, ahşap merdiven, bina içi ahşapla ilgili tüm dekorasyon işlerini imal ediyoruz. Mutfak dolaplarında mebran, laminat, profil ve ahşap kullanıyoruz, kullandığımız malzemelerin hepsi birinci sınıf olmakla birlikte her ölçüye uygun çelik kapıyı da temin ediyoruz. Ayrıca mutfak dolaplarımıza 7 yıl garanti veriyoruz.

Müşterilerinize ne gibi imkanlar sunuyorsunuz, Tutkun Mutfak neden bir tercih noktasıdır ?
Üretilen ürünler uzun soluklu tüketime açık olduğu için insanlara sürekli kullanacakları bu mobilyaları belli bir zaman sonra sıkılıp, değiştirme gibi ekstra bir maliyete sokmamak için mobilya imalattan çıkıp montajı yapıldığında ortamın nasıl bir görünüme kavuşacağını bilgisayar ortamında görebilme şansları var, çünkü onların istek ve arzularına göre tasarımlar yapıp onay aldıktan sonra imalata geçiyoruz. Böylece müşterimiz mutfağının en son bitmiş halini imalata geçilmeden görmüş oluyor. Müşterimizin güveni bizim için son derece önemli. Çünkü işimizin gereği insanların evlerine giriyoruz. En önde gelen kuralımız “Dürüstlük ve Disiplin”. Tüm personelimiz bu anlayışla işlerini ciddiye alarak gerçekleştirmektedirler. Gelen müşterimize talep ettiği takdirde ilk önce yerini keşfe gidiyoruz, ölçüler alındıktan sonra Proje Destek Tasarım Müdürümüz, müşterilerin isteğine göre tasarımları yapıyor ve en son şeklini müşteriye sunuyor. Üretime geçilsin yada geçilmesin bu hizmet karşılığında hiçbir ücret talep etmiyoruz.